niedziela, 09 sierpnia 2009
czwartek, 06 sierpnia 2009
niedziela, 12 lipca 2009

Bardzo wczesne prace szydełkowe
błękit i krem - połączenie splotów szydełkowych z drutami
róż, róż pastelowy i fiolet ...melanże, zwłaszcza uwydatnione przez półsupki wyglądają niesamowicie
biel, fuksja i błyszcząca czerń
Esme jakby nie moja a jednak mam tylko jedną :) w pożyczonej peruce Matta ...przypomina mi dziewczyny z Dreamgirls
czwartek, 23 kwietnia 2009

wiosennie, zwiewnie...
esme01emil01tyl01esm04
wtorek, 03 lutego 2009

jak robiłam prezent dla Any
kim jest Ana? otóż Ana to jedna z pasjonatek lalkowych, kojarzy mi się z prześlicznymi miniaturowymi domkami oraz kliniką dla lalek po przejściach :)
to, że mam zrobić coś w skali 1:12 było dla mnie lekkim zaskoczeniem. Uwielbiam oglądać miniatury ale osobiście nie miałam z nimi do czynienia. Jedyne porcelanki na półce mają po 40cm i nawet za często nie patrzę w ich stronę. Do zadania podeszła ambitnie, że jakiś tu mebelek zrobię, bibeloty  w skali mikro i bedzie OK ale jak zobaczyłam fotki miniaturek w dużym zbliżeniu to doszłam do wniosku, że w życiu takich nie zrobię a przeciez byle czego podarować nie można. Skupiłam się wyłącznie na pracach szydełkowych.

wtorek, 02 grudnia 2008

W grudzień weszłam bez żadnych postanowień...lalkowych :) czyli bez zmian stawiam na spontaniczność.
W trakcie porządków znalazłam niedokończoną sukienkę, z sukienki zrobiła się spódniczka, dorobiłam gorset i szałowe body, całość poniżej :)
wrropr
środa, 19 listopada 2008

Uwielbiam wzór ślimaczkowy, trzeba się jednak trochę nakręcić szydełkiem ale warto bo efekt końcowy jest niesamowity. Wymyśliłam, chociaż trudno tu mówić o prawach autorskich :) wzorek, gdzieś widziałam podobny tyle, że z podwójnymi słupkami w roli głównej.
Ślimaczki to taka nazwa na użytek własny, profesjonalnie nazywa się to bodajże oczkiem motkowym i polega na nawinięciu nitki na szydełko np. z 10 razy a następnie przeciągnięcie nitki przez tunelik. Początkowo wydaje się to niewykonalne ale cały sekret w tym, że trzeba nawinąć nitkę w najgrubszym miejscu szydełka i w momencie przewlekania nitki całością zjechać w dół, przytrzymując palcem by się nie odręciła nitka i już :)
Moja sukienka jest już gotowa, wygląda pięknie ale myślę nad dodatkami i dopiero wtedy zaprezentuję. Modelką będzie prawdopodobnie Jac, chociaż...jeszcze zobaczy się :)
 
1 , 2 , 3


30 dni :)

inspiracje
biżuteryjnie
linkownia


Instagram